Spoznaj nás

Žijeme v hlinenom domčoku.

Takmer dva roky dozadu sme opustili ruch mesta. Teraz žijeme v starej usadlosti obklopenej zvieratami, čistou prírodou a chránenými vtákmi. Priamo v srdci jednej zo slovenských chránených krajinných oblastí.

Tu vychovávame k rovnakej dobrodružnej duši aj našu ročnú dcérku Malvínu.

Ako to celé začalo...

Náš prvý let bol na ostrov...

Ostrov Zakynthos, kde sa teraz dá dopraviť naozaj za pár šupov. My sme však na tejto dovolenke v roku 2018 nechali polku úspor.

Mesiac na to sme už ale leteli do Ríma za dvacku, a dva mesiace na to do Nórska za rovnakú dvacku. Stali sme sa vtedy, dovoľujeme si povedať, špecialistami na vyhľadávanie lacných leteniek.

Tieto znalosti a všetky tipy sme naučili a šírime už pekných pár rokov ďalej aj vďaka nášmu blogu, sociálnym sieťam a mnohým úspešným prednáškam po celom Slovensku.

dva batohy azorské ostrovy
dva batohy sopka arenal
dva batohy - pomalý život, veľké dobrodružstvá
dva batohy vodopád langkawi

Niečo o cestovaní...

Všemožné kúty sveta...

Navštívili sme mnohé miesta a krajiny. Cestovanie si užívame – ale už nám veľmi o to vykúpiť všetky lacné letenky, skôr hľadáme o niečo dobrodružnejšie miesta.

Malajzia, Thajsko, Čína, Nórsko, Cyprus, Švédsko, Taliansko, Portugalsko, Španielsko, Grécko, plus ďalšie ostrovy a nepoznané zákutia.

Panama a Kostarika nám zmenili pohľad na svet. Počas roka sme vždy leteli aspoň na tri miesta a keď sme boli na Slovensku, oveľa viac nás lákalo spať v stane než v pohodlnej posteli na rôznych cestách a výletoch.

lightroom 1017 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Tieto znalosti a všetky tipy šírime už pekných pár rokov ďalej aj vďaka nášmu blogu, sociálnym sieťam a mnohým úspešným prednáškam po celom Slovensku.

Boris a adel

A teraz trošku o nás...

Adel je vyštudovaná biologička, ktorá sa venuje prevažne divokej prírode. Celé svoje štúdium zasvätila medveďom a neskôr ich kostiam.

Od malička prehlasuje, že bude morskou biologičkou.

Aktuálne si užíva rodičovstvo, každý deň trávi s Malvi, miluje písať všetko možné na Instagram a fotiť si fotky ktoré upravuje do starého štýlu.

Boris je programátor, web developer, a Adelkin najväčší fanúšik. Jeho kariére IT-čkara však predchádzalo 5 rokov v OS SR, kde si uvedomil že tudy cesta nevede😊

Založil si preto po rokoch učenia sa po nociach vlastnú firmu – a momentálne teda spolu vedieme naše malé Backpack Studio. Podnikanie je Boris schopný zbaliť do jedného batohu a robiť ho odvšade zo sveta.

Tak sa aj stalo, keď sme v roku 2021 vyrazili do Panamy jednosmerkou. Plán bol prejsť aspoň pol sveta, no život nám klepol po prstoch na druhej zastávke – Kostarika. Viac sa o tom dozvieš v našich príspevkoch.

Ahoj Malvi

No a potom sme si zmenili životný smer.

V lete oslávila naša Malvínka svoj prvý rôčik na tomto svete a už toho prešla viac než niekto za celý život.

Prvý raz letela keď mala 6 mesiacov a veríme, že odvtedy ju budú tie malé nôžky svrbieť a bude po mame a tatovi malý dobrodruh, ktorý bude v živote plávať proti prúdu a skúšať všetko možné.

Pridaj sa k tisícom ľudí, ktorí s nami spomalia...

Už sa z toho stalo akési heslo. Spomaliť. V dnešnej rýchlej dobe asi to najdôležitejšie…

Viac toho o našom „pomalom živote“ ako ho my voláme nájdeš na našom Instagrame či Facebooku.

O pár dní (jeseň 2023) nás čaká ďalší jednosmerný let, kde ale na čas zrýchlime. Takže, máte sa na čo tešiť! 😊

A+B+M                                      

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.