Tip na večernú prechádzku – makové pole pri Seredi
,

Tip na večernú prechádzku – makové pole pri Seredi

Kvety maku siateho kvitnú len okolo týždňa, následne okvetné lupienky opadnú. Za tento svoj čas kvitnutia však mak stisne srdcia mnohým romantikom, rozšíri portfólio fotografom, či dožičí nádherné panorámy celým rodinám. Navštívte Makové pole kúsok od mesta Sereď.

Informácia: Článok už nie je aktuálny – makové pole už nenájdete, pretože je odkvitnuté.

Práve v týchto dňoch kúsok od mesta Sereď kvitne porast, ktorý na Slovensku nevidíme dlho. Makové pole – kvety maku siateho totiž kvitnú len okolo týždňa, následne okvetné lupienky opadnú. Za svoj čas kvitnutia však stisne srdcia mnohým romantikom, rozšíri portfólio fotografom, či dožičí nádherné panorámy celým rodinám. Keď kvitne mak, oplatí sa ísť sa prejsť.

Prišlo nám asi 20 správ kde sa nachádza toto krásne pole. Rozhodli sme sa napísať o tom článok. Predsa, dlhšie sme tu nič nemali. Dôležitý je však aj odkaz, ktorý vám chceme prostredníctvom tohto priniesť. Mnohé médiá miesta krásnych záberov nezverejňujú. Je to kvôli tomu, že ľudia, ktorí si prídu porobiť zábery, častokrát úrodu pošliapu alebo zničia veľké plochy.

Preto vás prosíme, nemyslite len na fotky a nevstupujte do makového poľa.

makové pole sereď

 

Klišé západ slnka

Jeden večer sme sa sem vybrali aj my. Fialové makové hlavičky sme spozorovali aj z diaľky. Cestou domov zo zberu byliniek sme teda zabočili aj k tomuto políčku. Jeho rozloha je postačujúca na to, aby ste si ho všimli i od cesty. Aj keď je to už celkom klišé, makové pole a západ slnka boli pre nás nádhernou a tou pravou bodkou za dňom.

Odstavili sme auto, vyštverali sa na neho, len tak sedeli a vychutnávali si absolútne ticho. Nefúkal vôbec žiadny vetrík, dokonca bolo počuť aj to, ako spadol okvetný lístok a zašušťal pri náraze o lístky rastliny. Celá tá tichá chvíľa dodala okamihu ešte väčšie čaro a sem-tam sme aj zabudli, kde práve sme.

makové pole sereď

 

Na pole nemôžete vstúpiť

Keďže nám prišlo naozaj dosť správ o tom, ako sa tam dostať, kde sa táto nádhera nachádza, rozhodli sme sa, že o tom napíšeme. Aj keď teda, nemali by sme. Médiá to nezverejňujú preto, aby sa tam nezačali hrnúť masy ľudí ako do ďateliny. Pár rokov dozadu to bola dosť veľká kauza, nakoľko instamodelky, ale aj iní ľudia kvôli fotkám ničili polia. Pritom stačí len trochu citu, porozumenia voči prírode, trochu „chochmesu“, a môžu byť spokojné obe strany.

Okrem kontrolných orgánov sa na makovom poli môže beztrestne zdržiavať len držiteľ povolenia na pestovanie maku – teda farmár, ktorý ho pestuje.

Záujemcovia o fotenie tam môžu len v jeho sprievode. Farmári totiž pochopili, že s tým musia niečo urobiť, lebo každých 10 minút sa zastavovali autá, vyšľapávali si porast, aby mali iba krásny záber. Keď už teda chcete peknú fotku, držte sa aspoň pri kraji poľa.

Kde ho nájdete?

Makové pole pri Seredi nájdete smerom po ceste zo Seredi do Šúroviec. V časti Horný Čepeň na križovatke pri futbalovom ihrisku odbočíte doľava, prejdete cez koľajnice a hneď za nimi odbočte doľava. My sme pre vás zverejnili miesto tejto krásy, vy nám sľúbte, že do poľa vstupovať nebudete, Fotí sa len z kraja. Úroda sa nesmie ničiť, šúpať, narezávať, zberať, ani polámať. Všetko toto je u nás trestné.

Tak si to užite a podeľte sa aj o vaše fotografie. Označte nás, budeme radi 🙂

GPS súradnice: 48.30345833364852, 17.719954243173955,

alebo googlite: 8P39+9X Sereď

Fotogaléria

Jedna odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Magicbus je unikátne ubytovanie v srdci Liptova. Zaži slovenské Into the Wild

Prečítať

Pôrod v zahraničí – prečo sme sa tak rozhodli, čo treba vybaviť, koľko sa platí

Prečítať

Banská Štiavnica – nemožno mi ťa neľúbiť. Ubytovanie, mesto, skryté zákutia a záhrady

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov