ZAHODILI SME VŠETKY PREDSUDKY O MILÁNE

2. časť: Miláno – zahodili sme všetky predsudky

Do tohto mesta sme nejako neplánovali ísť. Milo nás však prekvapilo a spomedzi veľkých miest, ktoré sme doteraz navštívili v nás zanechalo príjemné pocity.

Na začiatok by sme tu radi privítali všetkých nových ? Veríme, že sa vám bude s nami dobre cestovať. Niečo o nás napíšeme v ďalších príspevkoch, teraz si poďme priblížiť vlastne to, prečo sme v Miláne. A rozobrať ho, kým sme v Európe ?

Do tohto mesta sme nejako neplánovali ísť. Milo nás však prekvapilo a spomedzi veľkých miest, ktoré sme doteraz navštívili v nás zanechalo príjemné pocity. Na nákupíky sme však nešli, takéto od nás moc nečakajte ? skôr sme využili celodenný lístok do metra a pobehali každý park a príjemné zákutie.

zahodili sme všetky predsudky o miláne

Celodenný lístok do metra vás vyjde 7€/os a platí 24hod od validácie. Na drahé mesto je to naozaj skvelá cena. Metro je tu riešené veľmi dobre a vyznať sa v ňom dá naozaj ľahko. Doslova vás vyhodí pri najznámejších atrakciách, ako je Duomo Di Miláno (Milánsky dom), alebo je kúsok od Arco della Pace.

zahodili sme všetky predsudky o miláne

Park Sempione je jedným z najväčších a je naozaj nádherný, ale aj známy kvôli drogám ? Neodporúčame nič kupovať, za predajcov hašišu sú tu prezlečení policajti ?

Pre milovníkov futbalu nemôže chýbať odporúčanie navštíviť aspoň zvonku San Siro, štadión AC Milána a Inter Milána. Je síce trochu od ruky, ale nachádza sa v pokojnejšej časti mesta, čiže objavíte opäť niečo nové ⚽
Navigli kanály sú romantickým miestom napríklad na večerný Aperol. Uličky sú rušné a na chvíľu aj zabudnete, že je nejaká pandémia… Naozaj krásne miestočko ?

zahodili sme všetky predsudky o miláne

V Miláne sme len na deň. Odtiaľto totiž letíme do sveta. Za deň sme toho veľa stihli naozaj veľa, vrátane skvelého obedu a večere a prechádzky naozaj veľkou časťou mesta ?

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

3. časť: Panama, tak a sme tu

Prečítať

1.časť: JEDNOSMERNÁ LETENKA A NOVÁ KAPITOLA

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov