presúvame sa

2. PRESÚVAME SA… 

Tentokrát však nejdeme do veľkého sveta – aspoň zatiaľ teda.

Toto obdobie je pre nás obdobím neuveriteľných zmien. Ešte to nie je ani zďaleka ani rok čo bývame v našom vlastnom prerobenom a už ho opúšťame. Chvalabohu, všetka tá naša práca a vzťah aký máme k nášmu bytu idú do dobrých rúk. Dokonca do lepších, ako sme čakali.

Tentokrát však nejdeme do veľkého sveta – aspoň zatiaľ teda ? Ideme skôr do trochu iného sveta, aký vyhľadávajú mladí ľudia v našom veku. Áno, opäť tomu nikto nerozumie a opäť sa väčšina rodinných príslušníkov ťuká po čele. Avšak… My cítime niečo iné. Klasika ?

A uvedomujeme si, že pokiaľ sme boli doteraz schopní si našu prácu vytvoriť do rozmerov aké má ku dnešnému dňu, tak nepotrebujeme ani bývať pri veľkom meste a mať 100% občiansku vybavenosť – aspoň zatiaľ. Postačí nám to, že nás budú zdraviť jelene ráno v jablkovom sade, na priedomí sa budú hašteriť mačky, a so susedkou si prehodíme cez plot vajíčka.

Alebo to, že si nakúpime na dva týždne do zásoby (ako vlastne aj teraz) a obchod nepotrebujeme každý deň. Alebo aj to, že si raz ročne na preventívku spravíme doslova výlet ? Aspoň na chvíľu (je vám jasné že my sa len tak neusadíme na dlhšiu dobu ?) zažijeme to, o čom básnime odjakživa ?

Sťahujeme sa. O malú chvíľku ? Do domčeku, ktorý bude chcieť síce dosť opráv, ale na oplátku dá veľa zážitkov. Staršie domy sú našou srdcovkou. A tento si nás vybral už keď sme boli v Paname, a sledovali len tak zo srandy nehnuteľnosti. Tešíme sa na teba malý domček s ovečkami naokolo, budeš mať o seba dobre postarané ?

#ZPrvéhoBytuDoPrvéhoDomu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Život na vidieku – prečo sme prekopali život od základov

Prečítať

8. „SUSEDA!“ kričí cez dve záhrady susedov sused

Prečítať

7. MÁLIČKO OBYVATEĽOV, ALE ZA TO STOVKY VTÁČIKOV

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov