Život na vidieku - prečo sme prekopali náš život od základov

7. MÁLIČKO OBYVATEĽOV, ALE ZA TO STOVKY VTÁČIKOV

Niečo také sme vždy chceli.

Niečo také sme vždy chceli. Ráno vás proste naozaj zobudí spev všemožných druhov vtáctva. Tak hlasno, akoby to niekto pustil z reproduktora ?

Na lieske na dvore sa nám striedajú žlny a ďatle, sýkorky sa doslova prekrikujú s vrabcami. V sade máme aj staré jablone, ale dolu nepôjdu… V ich bútľavinách si robí domov toľko zvierat, že sa z toho vytešujeme každý deň. Už ste sa tešili z toho, že vyhrabete chrústa? ?

máličko obyvateľov, ale za to stovky vtáčikov (2)

My veru áno, pretože ich prítomnosť nám evokuje letá a naše večerné prechádzky v lete, kedy sa predsa žije o trošku pohodlnejšie ?

Bývame asi tak 20 metrov od tabule, ktorá oddeľuje dedinu od chráneného územia. Ani medvedí cesnak sa z takého hájika nevynáša! ? Aj z toho dôvodu, že sme tak mimo je tu toľko zvierat, že zakaždým objavíme nejaký nový druh, nový hmyz či bylinku. A veru je to radostný pocit, milovať také maličkosti. Konečne sa prebúdza jar a s ňou aj my. Najšpinavšiu prácu na dome máme za sebou, zvyšné veci už necháme na väčších profesionálov ?

máličko obyvateľov, ale za to stovky vtáčikov (3)

A tak nám začína obdobie ktoré môžeme venovať záhrade. Už sme aj teplejšie oblečenie vytriedili a nechali si len pár kusov košieľ, veď keby náhodou ?

Počas tohto mesiaca sme však celkom často v Seredi, takže bude celkom fuška, skĺbiť to všetko so záhradou dokopy. Ale stojí to za to. Respektíve bude to stáť za to. Toto leto bude letom našich životov, a to doslova ?

Aj tá najhoršia práca je zrazu najlepšia, keď viete že za chvíľu váš dvor a vaša maličká dedinka ožije ešte viac ?

máličko obyvateľov, ale za to stovky vtáčikov (1)máličko obyvateľov, ale za to stovky vtáčikov (1)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Život na vidieku – prečo sme prekopali život od základov

Prečítať

8. „SUSEDA!“ kričí cez dve záhrady susedov sused

Prečítať

6. Vydrbalo poistky

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov