vydrbalo poistky

6. Vydrbalo poistky

Teda aspoň v to sme dúfali.

Teda aspoň v to sme dúfali. Keď sa Boris dvíhal nadávajúc ( pekne povedané ) spoza PC po tom, ako mu ho vyplo po pár hodinovom písaní bakalárky, mysleli sme že ich len nahodí naspäť.

Pokúšali sme sa o to asi tak 20x, v tomto sme celkom zbehlí, vo svete sme spávali už v iných kurínoch kde ich vyhodila aj chladnička ?

Elektrina ide v polovici domu, nejde len pár miestností. Samozrejme tých hlavných – ako kuchyňa a obývačka, spálňa, kúpeľňa so životne dôležitým bojlerom a chodba ?

Takže sme vedeli, že niečo je s jednou fázou. Po polhodine neúspešných opráv a zisťovania v daždi sme predsa zavolali do energetiky, kde si hneď mysleli že sme len nenahodili poistky. Samozrejme nás na úvod upozornili že ak je chyba u nás, platíme pekné peniažky za výjazd ?

Posledné čo sme chceli a čo sme odháňali v kútiku našich duší bol skrat. Opravárikovia nabehli, dačo pomerali, išli niečo vymeniť, a v tom zase rana jak hrom ?

Zo stĺpu nám na strechu ide zopár káblov, ktoré sa ťahajú aj k susedom. Skrat na jednej z tých fáz máme teda obaja ?

Najlepšie na tom je to, že má teraz štyri dni pršať. Technik elektrární nás hneď potešil, že v tomto počasí to nikto neopraví, pretože treba ísť na strechu ?

A toto je náš život v skratke. Najprv sme sa modlili nech konečne zaprší. Teraz sa modlíme aby už kurňa prestalo ?

Aspoň sme si spravili romantiku a všade po dome máme čajové sviečky ? Ostáva už len veriť že sa všetko čím skôr vyrieši a nejaký elektrikár bude ochotný nám tu pomôcť opäť civilizovane žiť ? Momentálne máme totiž naťahané predlžovačky z jedného konca domu na druhý – izby kde prúd ide. Do tých sú zapojené ďalšie predlžovačky, a ďalšia a atď…? aby sme udržali šťavu aspoň v chladničke a mrazničke ?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Život na vidieku – prečo sme prekopali život od základov

Prečítať

8. „SUSEDA!“ kričí cez dve záhrady susedov sused

Prečítať

7. MÁLIČKO OBYVATEĽOV, ALE ZA TO STOVKY VTÁČIKOV

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov