Z mesta na dedinu

4. Chlieb s masťou a cibuľou

a tri cherry rajčinky k tomu a pre istotu aj jeden salámový ?

Kávičku na polorozpadnutej lavičke pri zadnej starej časti domu si užívame aspoň 2x denne. Pri všetkej tej práci na ktorú sme dvaja (a popri normálnej práci ?) je to aspoň príjemná pauza.

Na chvíľu sme sa tu odmlčali, ale naozaj toho máme veľa… A nielen my, ale myslíme že aj vy čo bývate na dome ? Postupne treba chystať záhradu a všetko na príchod jari. Keďže sme kúpili starší dom, je tu všetko dosť zanedbané. Zostáva to teda celé na nás dvoch. S tým, že ja už toho veľa nevládzem a ani nemôžem plnohodnotne so všetkým pomáhať ?

Ale aj práca ktorá zostala mne je radostná a aspoň môžem pripravovať perinku pre všetky tie sadenice, zeleninu a kvety na jar. Dať dokopy jahodovisko a ešte rýchlo vinič, ktorý sa nám tiahne popri pozemku ?

Pomaly budujeme aj vyvýšené záhony a odkrývame poklady celého obrovského pozemku. Je to fakt radosť… Bol to cieľ od začiatku našej cesty, avšak nevedeli sme že príde tak skoro. A sme vďační, že toto všetko môžeme my dvaja takto spolu (aj s mačkou ktorú sme dostali grátis ?) prežívať.

PS. Majú prísť konečne aj teplé dni, užite si ich čo najviac a niekde na dobrom výlete! ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Život na vidieku – prečo sme prekopali život od základov

Prečítať

8. „SUSEDA!“ kričí cez dve záhrady susedov sused

Prečítať

7. MÁLIČKO OBYVATEĽOV, ALE ZA TO STOVKY VTÁČIKOV

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov