Flightor – všetky výhodné letenky na jednom mieste!Flightor – všetky výhodné letenky na jednom mieste!

Flightor – všetky lacné letenky na jednom mieste!

Sleduješ všetkých tých cestovateľov a premýšľaš kde čerpajú informácie, kde hľadajú tie lacné letenky, ako je možné, že vždy o každej dobrej a výhodnej ponuke na letenku vedia? Odpoveď je Flightor.

Neviem ako ty, ale my máme stále pocit, že Flightor je pomerne málo známy a mnoho ľudí ho nepozná. Prinajmenšom nemá toľko návštevníkov, koľko si tento užitočný nástroj pre cestovateľov zaslúži. Vyrieši každý problém sledovania desiatok stránok s letenkami, a všetko pekne naservíruje na jednu. Dokonca ťa upozorní, aby ti už nič neuniklo. Naučiť sa pracovať s takýmito vecami je kľúčom kúpy výhodnej letenky. Poďme na to!

Čo je to vlastne Flightor a na čo slúži?

Je agregátorom leteniek. To znamená, že zhromažďuje informácie z webových stránok a portálov, na ktoré je napojený. Sleduje webové stránky, ktoré ponúkajú výhodné letenky a uverejňujú ich na svojich stránkach. V prípade, že webová stránka ktorá sleduje výhodne ponuky leteniek vypíše ponuku, Flightor ju zachytí, spracuje z nej potrebné dáta a ukáže na svojej webovej stránke.

Už nemusíš sledovať všetky možné ponuky, facebookové stránky a iné portály, ktoré hľadajú výhodne letenky. Aj tie z veľkej časti sledujú práve Flightor, tie slovenské určite. Pre bežného cestovateľa je úplne postačujúce sledovať Flightor. Ten sleduje webové stránky za teba. Väčšinou sú tieto ponuky výhodné, minimálne oproti bežným cenám leteniek.

čo je to flightor

Ako používať Flightor

Je to veľmi jednoduché. V podstate na to nepotrebuješ nič, len pravidelne navštevovať stránku Flightor a očami skenovať ponuky leteniek. Ak chceš Flightor využívať plnohodnotne, tak je potrebné sa zaregistrovať. Môžeš využiť registráciou pomocou Facebooku či Google účtu. Registrácia ti umožní prístup k strážnemu psovi.

Funkcia strážny pes

Najužitočnejšou funkcionalitou na Flightore je možnosť nadstaviť si tzv. strážneho psa. Po prihlásení máš v profile svojho menu na výber možnosť „Strážené lety“.

Na tejto stránke si môžeš pridať a začať sledovať letenky do destinácií, ktoré ťa zaujímajú a do ktorých by si chcel vycestovať.

flightor funkcia strážny pes
Funkcia strážny pes vo Flightore

 

Pridanie nového letu

Kliknutím na možnosť „Pridať nový let“ sa ti otvorí menu, do ktorého uvedieš informácie, ktoré bude Flightor sledovať. Letisko alebo štát, z ktorého by si chcel odletieť. Z vlastnej skúsenosti odporúčame uvádzať letiská ako Viedeň, Praha, Budapešť a Bratislava (poprípade je možné uviesť názvy krajín). Rovnako nie je na škodu sledovať lety z letísk, na ktoré sa dá dopraviť doslova za pár eur vďaka nízko-nákladovým spoločnostiam ako WizzAir či RyanAir. To sú napríklad veľké mestá ako Londýn, Madrid, či Paríž, ktoré majú zaujímavé letiskové spojenia – všetko podľa tvojich vlastných preferencií.

Mesto ako prostredník

Pri vzdialenejších destináciách ako je napríklad Ázia či Amerika sa oplatí tiež sledovať lety, z nazvime to – prostredníkov – to sú také mestá, ktoré sa nachádzajú niekde uprostred medzi Slovenskom/Českom a cieľovou destináciou.

Pre príklad uvedieme mesto Dubaj.

Do Dubaja sa dá dopraviť vďaka WizzAir z Budapešti za celkom dobrý peniaz a v prípade, že vyskočí do ponuky výhodná letenka z Dubaja napr. na Cebu (Filipíny) za 59 € (ako tomu bolo nedávno), oplatí sa zaplatiť letenku nízko-nákladovo z Budapešti do Dubaja a tým pádom vás spiatočná letenka priamo na Filipíny na ostrov Cebu môže vyjsť aj 250 €. Tomu sa hovorí easy travel hack. 🙂

flightor strážené lety dva batohy
Takto nejako vyzerajú naše strážené lety

Nastavenie termínu a maximálnej ceny na Flightore

Čo sa týka ďalších nastavení strážneho psa ako je

  • Termín (kedy chcete vyraziť) alebo
  • Maximálna cena,

v týchto prípadoch ti odporúčame nenastavovať žiadne špecifické informácie. Proste sleduj všetky letenky, všetky e-maily, odfiltruješ si to sám.

Sledovania je potrebné po mesiaci znovu aktivovať. Aby Flightor predišiel zbytočnému spamu približne mesiac bude sledovať destinácie, ktoré si si nadstavil.

Následne pred vypršaním platnosti tvojho strážneho psa ťa upozorní na to, že je potrebné znovu aktivovať alebo predĺžiť sledovanie leteniek. Urobíš to jednoducho v profile na Flightore.

V prípade, ak to myslíš s vyhľadávaním a sledovaním letenky vážne, odporúčame nadstaviť všetky možné kombinácie odletových a cieľových destinácií ako to robíme aj my. Ďalším užitočným nástrojom kde si vieš overiť cenu lacných leteniek je webová stránka Skyscanner.

flightor vyhľadávač výhodných leteniek
Flightor zobrazuje letenky z letísk po celom svete

Zhrnutie poznatkov o Flightore

Ideálnym riešením, ak to myslíš s hľadaným výhodnej letenky ale že ozaj vážne 😀 je raz denne prípade jeden krát za pár dní prehliadnuť si stránku Flightor a všetky ponuky. Môžeš si byť istý, že takmer žiadna z najlepších ponúk ti neunikne. Následne, ak chceš letenky vyhľadávať viac do hĺbky tak využiť Flightor v kombinácií s Google Flights vyhľadávaním poprípade iným vyhľadávačom ako už spomínaný Skyscanner či Momondo – a vualá je z teba letenkový travel hacker. Letenky však vždy odporúčame nakupovať vždy priamo na webových stránkach leteckých spoločností ako sú Ryanair, WizzAir a podobne.

Dúfame, že sa ti vďaka našim radám podarí navštíviť svoju vysnívanú destináciu a ušetriť nejaké eurko, ktoré môžeš spätne aj tak minúť na ďalšie cestovanie, hehe… Uži si výlet!

Webstránka: Flightor.com

logo flightor

2 Odpovede

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Magicbus je unikátne ubytovanie v srdci Liptova. Zaži slovenské Into the Wild

Prečítať

Miláno s batohom alebo ako stihnúť všetko podstatné do 2 dní

Prečítať

Súľovské skaly – ideálny výlet na jeseň a čomu sa vyhnúť pri návšteve

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov