Miláno s batohom Taliansko dva Batohy
,

Miláno s batohom alebo ako stihnúť všetko podstatné do 2 dní

Miláno nás príjemne prekvapilo až sme kompletne zmenili pohľad. Predpokladali sme totiž, že to bude len ďalšia ničím výnimočná medzizástavka.

Zatiaľ čo je väčšina ľudí nadšená z veľkých miest do ktorých bývajú aj najčastejšie lacné letenky, my k nim veľmi nepatríme. Samozrejme sme zažili pár dní v Ríme, zákutia Barcelony či Madridu, večerné Cagliari, prechádzky Lisabonom a podobne, avšak nikdy sme z toho neboli nejako extra nadšení.

milano s batohom taliansko dva batohy 1 - dva batohy cestovanie - boris & adela

To však neznamená, že si tieto možnosti nevážime 🙂 Viedeň, Budapešť a Praha sú samozrejmosťou, tie máme navštívené asi všetci (hlavne vy cestovatelia kvôli letiskám ? ) Jednoducho povedané o týchto mestách – videli sme, prešli sme sa, zopakovali dejepis, ochutnali miestne šmakocinky, ale viac asi vyhľadávame menej ľudí.

milano s batohom taliansko dva batohy 8 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Myslíme si, že ľudia, resp. cestovatelia sa delia na dve také hlavné podskupiny. Tí, čo si hocijaké mesto, ľudí a služby neskutočne užívajú, a potom takí, ktorí „idú“ viac-menej po prírode. O tom potom, dnes sa budeme venovať tej prvej skupine, a zhrnieme pre vás pár vecí ktoré sa oplatia vidieť v talianskom meste Miláno.

milano s batohom taliansko dva batohy 13 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Z Milána sme boli prekvapení

Miláno nás príjemne prekvapilo. V každom veľkom meste sme doteraz (a určite aj vy) okrem pamiatok, o ktoré sa starajú zažili aj kúty, o ktoré sa absolútne nestarajú. V Miláne sa nám ani napriek celodenným a nočným túlačkám niečo také nestalo – boli sme naozaj prekvapení a na toto mesto sme kompletne zmenili pohľad. Predpokladali sme totiž, že to bude len ďalšia zastávka ktorú si pozrieme a nejako nás nenadchne.

milano s batohom taliansko dva batohy 12 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Dôležité je povedať, že okrem hlavných atrakcií sme si pozreli aj parky a menej známe zákutia mesta. Naozaj nikde sme necítili pach moču, či smetí – ak sa nad týmto pozastavíte tak áno, toto je naozaj obrovský problém veľkých miest a zažili sme zopár prekvapení aj v Barcelone či Ríme.

milano s batohom taliansko dva batohy 5 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Spiatočné letenky sú do tohto mesta fakt za pár eur. Na víkendovú spoznávačku je toto mesto ideálne 🙂

Hlavné atrakcie a pamiatky v Miláne

Na Miláno sme mali len približne jeden deň či deň a pol, nakoľko sme odtiaľto leteli cez Madrid do Panamy. Vedeli sme však, že za tento čas sa dá aj vďaka kvalitným metro linkám stihnúť väčšina toho, čo sa v tomto meste odporúča vidieť. Pripravili sme pre vás zopár pamiatok, ktoré určite nemôžete vynechať.

milano s batohom taliansko dva batohy 3 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Milánska katedrála

Miesto, ktoré zrejme netreba veľmi opisovať. Poznáte ho totiž všetci z pohľadníc či fotografií. Je to azda najobľúbenejšie turistické námestie s touto katedrálou, a doslova vás pár metrov pred ním vyhodí metro. Len vyjdete z metra a stojíte priamo pred majestátnou krásou katedrály. Trošku sa poprechádzate, stokrát odmietnete okuliare, klobúky, dáždniky či fotografa, a hneď vedľa vás čaká prechod nádhernou galériou.

milano s batohom taliansko dva batohy 9 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Piazza del Duomo je názov námestia, na ktorom stojí spomínaná katedrála. Je najväčším námestím v tomto meste a okrem stoviek holubov tu stretnete aj stovky ľudí. Často sa tu konajú rôzne podujatia. Určite sa tu aspoň na pamiatku odfoťte či vychutnajte kávičku, veď predsa toto miesto je jedno z najznámejších. 

Galéria Viktora Emanuela II.

Niečo, čo sa len ťažko opisuje slovami. Stavba bola navrhnutá ako luxusné nákupné centrum. Toto centrum spájalo námestia Piazza del Duomo (námestie Milánskej katedrály) a Piazza della Scala. Galéria sa skladá zo štyroch krásnych poschodí. Prejdete ňou a očaria vás rôzne krásne obchodíky, reštaurácie, kaviarne, ale aj luxusné byty.

milano s batohom taliansko dva batohy 13 1 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Uprostred si môžete všimnúť štyri lunety, ktoré symbolizujú štyri svetadiely – Európu, Ameriku, Afriku a Áziu. Určite sa sem vyberte aj napriek tomu, že v Miláne, resp. v tejto galérii pravdepodobne nepôjdete nakupovať 🙂 Samotná budova je sama o sebe majstrovským dielom, cez ktoré sme sa radi prechádzali.

Štadión San Siro

Jednoznačná zastávka pre milovníkov futbalu. V každom meste kde sme doteraz boli sme navštívili aj futbalové štadióny (kvôli chalanom čo boli s nami alebo Borisovi 😀 ). Nemohol chýbať ani tento štadión, pričom nám stačilo preskúmať ho iba zvonku. Dovnútra sme nešli, ale pre záujemcov a skutočných nadšencov je možné navštíviť aj múzeum pod tribúnami. Dozviete sa tu čo-to o oboch milánskych kluboch (AC Miláno a FC Internazionale Miláno)

milano s batohom taliansko dva batohy 6 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Castello Sforzesco

Aj tu sme sa prešli a aj tu sme boli veľmi spokojní. Tento renesančný komplex je takisto jedným zo symbolov mesta. Slúžil kedysi ako pevnosť, dnes je z neho okrem múzea aj archeologická pamiatka a galéria obrazov. Nájdete tu aj známu Piétu Rondanini od majstra Michelangela Buonarotiho.

Okrem toho môžete v komplexe navštíviť aj dve múzeá – my sme však volili len príjemnú prechádzku komplexom a poobzerali sme čo sa dalo. zaujme vás určite najvyššia hradná veža, taktiež dobre známa z ilustrácií a fotografií na internete – Torre del Filarete.

milano s batohom taliansko dva batohy 14 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Parky v meste

Park Sempione je takým „milánskym Central Parkom“. Je najväčší a je naozaj nádherný, považuje sa za srdce samotného mesta, ale je aj známy kvôli drogám. Neodporúčame tu nič kupovať, za predajcov hašišu sú tu prezlečení policajti 😀 Atmosféra je fakt úžasná, park je obrovský, vychutnáte si tu aj kávičku alebo obed. Všeobecne má Miláno mnoho zákutí, menších parčíkov a dosť stromov, takže pri prechádzke sa budete cítiť príjemne.

milano s batohom taliansko dva batohy 11 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Ďalšie za nás krásne miesto sú Navigli kanály. Romantické výhľady, typické mostíky a mnoho barov a reštaurácií – napríklad na večerný Aperol. Uličky sú rušné a na chvíľu sme aj zabudli, že bola v tom čase nejaká pandémia… Naozaj krásne miestočko.

milano s batohom taliansko dva batohy 2 - dva batohy cestovanie - boris & adela

Ako sa prepravovať po meste?

Miláno sa neradí k väčším mestám. Presúvať sa môžete samozrejme pešo, to ale odporúčame ak máte viac času. Presúvali sme sa teda hlavne metrom. Celodenný lístok vás vyjde 7€/ osoba a platí 24 hodín od validácie. V súčasnosti má metro už 5 liniek, takže sa dostanete pohodlne naozaj všade.

mapa miláno metro

Samozrejme si tu môžete požičať prepravné prostriedky ako bicykel či kolobežku, a brázdiť milánske uličky na nich. Toto sme zatiaľ neskúšali, ale určite sa medzi vami nájdu nadšenci tohto štýlu spoznávania mesta 🙂 Miláno hodnotíme nakoniec teda pozitívne. Cítili sme sa tu veľmi príjemne, neotravuje vás tam takmer žiadny dotieravý predajca (až na hlavné námestie), a nikde sme nemali pocit nebezpečia. Určite odporúčame!

Zaujíma ťa Taliansko? Chceš vedieť ako zvládnuť Sardíniu low cosť? Prečítaj si tento článok.

sardínia lowcost dva batohy

2 Odpovede

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Magicbus je unikátne ubytovanie v srdci Liptova. Zaži slovenské Into the Wild

Prečítať

Súľovské skaly – ideálny výlet na jeseň a čomu sa vyhnúť pri návšteve

Prečítať

Rady k jednosmerkám, poisteniu, a všetko čo sme vyriešili pred odletom

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov