Ostrov Pulau Tuba – nedotknutá Malajzia (1.časť)

JV Ázia – 2. časť: Ubytovanie na Langkawi a prvé dni v tomto raji

Prvé dni na ostrove Langkawi – spoznávanie okolia, kultúry. Nádherné Airbnb ubytovanie v džungli za pár eur.

ROK 2019: V prvej časti rubriky o JV Ázii sme písali o všetkých nástrahách, ktoré na nás čakali ešte počas príprav na Slovensku. Neskôr sa nám problémy nevyhli ani na čínskych letiskách. V tejto časti podrobne napíšeme o ubytovaní, prvých pocitoch, a odporučíme ti nejaké zákutia na úžasnom ostrove Langkawi, ktorý je zatiaľ celkom neobjavený.

Najkrajšie ráno aké sme zažili

Máš v živote nejaké sny? Nejaké ciele, ktoré si si dal ešte ako puberťák? Našim takýmto snom bolo zobudiť sa pri/v džungli. A to presne tu, na Langkawi. A keď sa nám to prvý raz v životoch podarilo, vieš si asi predstaviť, aké pocity nami lomcovali… Pre nás to bolo najkrajšie ráno aké sme zažili, aj keď mu veľmi konkuruje to, keď sme sa na Adelkine narodeniny zobudili vo švédskom lese v starom domčeku pri jazere, kde sme boli len my, kačice, a losy.

Ak si navštívil Áziu, určite poznáš zvuk, ktorý vydáva Hemidactylus frenatus, čiže „ázijský domový gekón“. A presne toto v kombinácii so škriekaním vtákov bolo to, čo nás zobudilo až moc skoro hneď prvý deň. Po prílete na ostrov sme sa na ubytko dostali až o jednej v noci. Gekóny sú ok, ale čo tak šváb veľký ako celá moja ruka? Toho pred nami domáca hneď po ubytovaní naháňala s papučou.

„Sorry, sorry, I mean… Are you afraid of bugs?“ pýtala sa hneď s prestrašeným výrazom. „No, its okay, we love animals,“ ubezpečili sme ju so smiechom. 🙂 Aj keď hentaký švábisko – a my sme boli na ubytku asi dve minúty aj s cestou – no nič moc prvý dojem.

Gekónov sme mali každý deň plnú izbu. A vôbec nám to nevadilo, sú to totiž naozaj milé tvory, ktoré vás aspoň zobudia, ak sa to nepodarí od skorého rána vyhrávajucej mešite, na ktorú v Malajzii pravdepodobne narazíte. Aj švábov bolo hodne, ale tých si nevšimneš, pokiaľ nie sú ozaj blízko.

asian-house-gecko-dva-batohy

Kde sme bývali prvú časť výletu?

Tanjung Rhu village je názov mini „dedinky“ ktorá sa nachádza naozaj kúsok od nádhernej pláže Tanjung Rhu, ktorú sme si aj najviac obľúbili. Prvú polovicu výletu tu na Langkawi, kým sme neodišli do Thajska, sme bývali tu. Obrovský kľud, rodinná atmosféra, len pár hosťov, o ktorých ste ani nevedeli… Úžasné miesto. Hneď na recepcii sme si v to ráno požičali skúter.

Po presviedčaní mladého chlapca, že na tom vieme jazdiť, nám aj uveril. A konečne pustil na tento pekelný stroj Borisa. Ten samozrejme do dvoch sekúnd narazil do bambusovej časti recepcie. Skúter bol moc citlivý, čisto nový. Jediné čo zostávalo aj nám a aj dvom okoloidúcim dievčatám bolo, že sme sa všetci pustili do rehotu. Borko samozrejme zostal červený ako rak, ale druhé naštartovanie sa mu už podarilo.

Chvalabohu skútru nič nebolo, ale pre istotu sme si ho nafotili.

Dobrá rada:

Kdekoľvek budeš, nikdy nevieš na akého predajcu narazíš. Nie všade sú dobrí ľudia, tak si radšej hocičo požičané nafoť ešte pred nimi, nech vidia, že neskôr ťa len tak neoklamú..

Naskočili sme na skúter a prvý raz preskúmali aspoň našu časť ostrova. Ráno sme boli samozrejme hladní, tak sme sa po krátkej prechádzke po pláži vybrali najesť sa.

Kde nájdeš spomínané ubytko Tanjung Rhu Village?

tanjung-rhu-village-langkawi
Izba v Tanjung Rhu Village

Ubytovanie nájdeš na tomto odkaze. V konečnom dôsledku, nič tomuto miestu nemôžeme vytknúť. Bolo to jedno z najúžasnejších ubytovaní aké sme mali, nič nám nechýbalo. Milí domáci nám ponúkali a nosili aj načaté kokosy, a dokonca sme mali párkrát aj upratané. Cena za jednu noc vychádza približne od 13 € / osoba / noc v závislosti od sezóny. K dispozícii je aj zapožičanie skútru za pár euro. V prípade potreby vám domáci vedia pomôcť aj s vyriešením dopravy na letisko.

Kura na raňajky

Čo sme jedli ako prvé na celom Langkawi? Kura. Áno, každý si predstaví pod pojmom Juhovýchodná Ázia ovocné stoly, rôzne druhy farebného ovocia, beh po pláži a rozbitie kokosu o kameň ako vo filme, a mysleli sme si to možno tak trochu aj my. No keď ste hladní, celkom nevyspatí, a po prvotriednom trapase, je vám to jedno.

Dáte si prvé kuriatko čo uvidíte uprostred ulice. A takúto mini reštičku sme našli aj my. A bolo to to najštipľavejšie, čo sme kedy jedli, aj keď nám bežne nerobí problém ani paprička habanero. Tak po tomto gastro zážitku, ktorý sme zapili liči malinovkou vychladenou na 2 stupne, sme boli konečne spokojní, a išli sa nachystať na prvý výlet.

langkawi-dvabatohy
Prvé ráno, obkukávanie okolia na Langkawi

Čo robiť prvé dni?

O tomto pre teba pripravujeme samostatný článok. Prvé dni na ostrove odporúčame obkukávanie okolia, spoznanie kultúry, treba si dať trošku čas na zorientovanie sa v okolí. Dopraj si čas na kvalitné raňajky a vychutnávaj si jedlo. Náš prvý výlet bol na pláž Tanjung Rhu a hneď odtiaľ k vodopádom Seven Wells. O oboch ti napíšeme bližšie v ďalšom článku, kde rozpíšeme tipy, čo zažiť a vidieť na tomto ostrove.

tanjung-rhu-village-langkawi
Mini gekónik každé ráno na skle balkóna 🙂
tanjung-rhu-village-langkawi
Od domácich sme gratis dostávali aj kokosy…Tanjung Rhu village, LGK

 

 

Jedna odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Prečítaj si aj tieto články

Ako vyzerá Street food v Malajzii? Aj omáčku tu dostanete do plastových sáčkov

Prečítať

Pulau Tuba – nedotknutá Malajzia vs. ľudská nezodpovednosť (2.časť)

Prečítať

Ostrov Pulau Tuba – nedotknutá Malajzia (1.časť)

Prečítať

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

dva Batohy

Pomalý život, ale veľké dobrodrúžstvá.

Kategórie článkov